Wpisy z tagiem: felieton

niedziela, 18 grudnia 2016

Tak, gdy nasi prawnukowie dostaną na maturze pytanie z historii o rok 2016, bez chwili wahania odpowiedzą, że to wtedy powstali z kolan nadwiślańscy trenerzy futbolowi. Powstali i srodze pomścili lata ucisku. Mój felieton do poniedziałkowej „Gazety” przeczytacie tutaj.

niedziela, 27 listopada 2016

Chciałem złożyć mu hołd od baaardzo dawna, wożę się z tym zamiarem bodaj od stycznia, ale jakoś nie wyszło. Nadrabiam zaległości, cotygodniowy felieton do „Gazety” przeczytacie tutaj.

niedziela, 13 listopada 2016

Michał Pazdan, obrońca pancerny

Nasi piłkarze rozegrali ostatni przed zimą mecz o stawkę, więc można już podsumowywać rok w futbolu reprezentacyjnym. I zastanowić się, gdzie w europejskiej hierarchii się znajdują. Cotygodniowy felieton do „Gazety” przeczytacie tutaj.niedziela, 16 października 2016

wódka i sport

Alkoholowe afery i aferki w polskim sporcie nam spowszedniały, wobec ich wszechobecności inaczej być nie mogło. Felieton o najnowszej, która podobna „wstrząśnie” reprezentacją piłkarzy, przeczytacie tutaj.

Przy okazji informuję, że gdzieś tam wysoko nam nami postanowiono o pełnym rozwodzie portalu Sport.pl z działem sportu w „Gazecie Wyborczej”. Dlatego od teraz moje i redakcyjnych kolegów artykuły będziecie mogli znaleźć tylko pod adresem wyborcza.pl. Jak ten o Barcelonie, której piłkarzom specjalna aplikacja mówi, jak żyć.

Tagi: felieton
19:42, rafal.stec
Link Komentarze (26) »
niedziela, 15 maja 2016

Jak ma zachwycać, skoro nie zachwyca? Felieton do poniedziałkowej „Gazety” o tym, czy Legia potęgą jest, przeczytacie tutaj.

niedziela, 08 maja 2016

Leicester mistrzem

Claudio Ranieri wybitnym trenerem jest czy zawsze był, tylko my nie zauważyliśmy? I czy sensacyjne rozstrzygnięcie ligi angielskiej to rzeczywiście jego autorskie dzieło? Felieton do poniedziałkowej „Gazety Wyborczej” przeczytacie tutaj.

(A ponieważ temat Leicester powoli zamykamy, to przypomnę teksty o Leicester jako ściemie; jako fabryce snów; jako zbieraninie ludzi, którzy nigdy nigdzie niczego nie wygrali.)

niedziela, 17 kwietnia 2016

ekstraklasa wygładza

Kluby tzw. ekstraklasy coraz częściej kneblują swoich piłkarzy i innych pracowników, coraz częściej usiłują kneblować też dziennikarzy. Nie są jedyne, to znak naszych czasów – o czym tuż przed ucieczką na urlopik napisałem felieton do poniedziałkowej „Gazety Wyborczej”, przeczytacie go tutaj.

niedziela, 10 kwietnia 2016

ekstraklasa, klasyfikacja fair play

Trochę odwlekałem z ogłoszeniem tego, co stawało się ostatnio coraz bardziej oczywiste, ale przebieg minionego weekendu nie pozostawił mi wyboru. Tzw. ekstraklasę ulepszaliśmy latami i w pocie czoła, aż dotknęliśmy sufitu – kolejne ulepszenia trudno już sobie wyobrazić. Felieton do poniedziałkowej „Gazety Sport.pl Ekstra” przeczytacie tutaj.

niedziela, 13 marca 2016

Z każdym dniem ubywa z niej atletki przyłapanej na dopingu, a przybywa – ofiary, której grozi prześladowanie za drobne zaniedbanie. Felieton do poniedziałkowej ‘Gazety Sport.pl Ekstra” o chyba najpopularniejszej sportsmence oskarżonej o wspomaganie się nielegalną zakazaną farmakologią przeczytacie tutaj.niedziela, 06 marca 2016

Przed Euro 2016 przede wszystkim należy żyć nadzieją, że konstrukcja psychiczna selekcjonera reprezentacji Polski nie zawali się pod przygniatającymi go skrajnościami. Bo wieści średnich, wywołujących co najwyżej letnie emocje, nie otrzymuje on ostatnio właściwie wcale - napływają wyłącznie wspaniałe i tragiczne. Mój felieton do poniedziałkowej „Gazety Sport.pl Extra” przeczytacie tutaj.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Archiwum
Tagi