Blog > Komentarze do wpisu

Liga Mistrzów gotuje żabę

My ją uwielbiamy i będziemy uwielbiać, inaczej się nie da, a ona robi nas w trąbę. Z każdym sezonem bardziej nas robi. Już jutro startuje Liga Mistrzów, zabawa dla równych i równiejszych, do której Crvena Zvezda Belgrad przekopywała się przez 8 meczów eliminacyjnych i do końca fazy grupowej rozegra aż 14 spotkań - więcej niż Real Madryt dzieliło w poprzednim sezonie od podniesienia trofeum. Felieton o rozgrywkach, których nienawidzę kochać, przeczytacie tutaj.

poniedziałek, 17 września 2018, rafal.stec
Komentarze
2018/09/17 16:48:36
"...moja miłość do Ligi Mistrzów choć nie gaśnie, nie umiem się oprzeć jej urokowi z każdą edycją staje się trudniejsza...". - Podobno miłość im trudniejsza, tym silniejsza.

Oczywiście możemy pomarzyć. Np., że premia (start w LM bez eliminacji) należy się tylko finalistom (półfinalistom), że ich ligi mają prawo wystawić do eliminacji drugą drużynę, ale dalszej komercjalizacji piłki już się chyba nie da powstrzymać. I wszystko wskazuje, że skończy się to jak z tańcem sportowym: - "Piłką z gwiazdami" i podsumowaniem piłkarskich celebrytów... - o wyższości okrągłej piłki nad okrągłą piłką.
P.S.
Czytając dzisiejsze felietony na "Wyborczej" zastanawiałem się, który znajdzie się na blogu. Ten o "włoskich goleadorach" też pobudza do refleksji... - np. dlaczego w reprezentacji tak się już nie da.
-
Gość: Katarzyna Konopka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/09/17 20:20:43
Obserwując tendencje związane z Champions League, można spodziewać się prędzej czy później nawet likwidacji eliminacji. Biorąc pod uwagę, że z eliminacji awansowało zaledwie sześć drużyn(na 32 uczestników), nie jest to wykluczone.
Stąd prosta droga do zamkniętej ligi dla najbogatszych klubów w stylu NFL czy NBA.
Zwłaszcza, że zyski telewizji powoli przestają rosnąć(wypierają ją serwisy strumieniowe).
-
2018/09/17 21:27:20
@alp61
Zawsze wkładam tu felieton z poniedziałkowej rubryki, która nazywa się jak blog. Ale to widać tylko w papierze, na Wyborcza.pl wszystko wygląda tak samo.
-
2018/09/17 22:30:28
No właśnie, im szerzej otwierają plebsowi drzwi na salony MŚ i ME, tym bardziej zatrzaskują je przed nim w futbolu klubowym. Aż się człowiekowi marzy, by ktoś z tych wzgardzonych mistrzów, zrezygnował ze startu w tych piętrowych eliminacjach i rzucił im publicznie, żeby się pocałowali w ... Pomarzyć zawsze można.

Brawo i dzięki za ten tekst.
-
2018/09/18 11:09:46
co by się nie stało, i tak będziemy podziwiać piłkarskich gladiatorów z zapartym tchem :)
-
2018/09/18 11:48:31
Dużo mniej zapartym niż dawniej - zapewniam.
-
2018/09/21 12:16:39
To pewne, że prędzej czy później ta superliga powstanie. Teraz przedstawili projekt jakiś trzecich rozgrywek, i w rezultacie (za jakiś czas) to przedstawiać się będzie tak:
LM - to pierwsza liga
LE - druga liga
te trzecia rozgrywki - trzecia liga

Oczywiście do LM będzie można awansować tylko z LE (finaliści LE albo zwycięzca). Rozgrywki krajowe będą eliminacjami to LE lub tych trzecich rozgrywek, itd, można jeszcze pofantazjować.

P.S. Oczywiście powinni w końcu zmienić tę nazwę, bo nie ma ona nic wspólnego z tym co kiedyś było.