Blog > Komentarze do wpisu

Chelsea skopała rasizm

Arrigo Sacchi się wygłupił, londyńscy kibole z dumą zademonstrowali, jak niewiele mają we łbach. Ale rasistowskie incydenty w futbolu można przekuć w incydenty wychowawczo bezcenne. Mój felieton do dzisiejszej  „Gazety Sport.pl Ekstra” przeczytacie tutaj.

poniedziałek, 23 lutego 2015, rafal.stec
Komentarze
2015/02/23 12:38:15
Ja tak z zupełnie innej beczki - książki sportowe do kupienia są w nietypowej ofercie, spieszyć się trzeba.
bookrage.org/quickrage
-
2015/02/23 13:12:12
Arrigo Sacchi woli bagatelizować.

I to jest bardzo niedobrze. Tak samo jak bardzo niedobrze jest z odchyłami w drugą stronę, rozdmuchiwanie np. incydentu paryskiego do niebotycznych rozmiarów.

Akurat we Francji jest sporo czarnego rasizmu w stosunku do białych, no cóż, ale to nie takie nośne, nie ma co pisać o tym artykułów.

Arrigo Sacchi woli bagatelizować. Nie pokajał się ani nie przeprosił, lecz zezłościł na krytykujących ("wstyd mi, że jestem jego rodakiem" - mówili niektórzy), mało tego, on jął moralizować i pohukiwać na terror politycznej poprawności, przez który rzekomo nie wolno użyć przymiotnika "czarny", by nie wzbudzić nieuzasadnionego fermentu.

Terror politycznej poprawności to fakt. I dobrze że się nie pokajał. Ja zawsze tracę szacunek dla kogoś, kto ma swoje poglądy, ale jak nie są konformistyczne dostaje medialną zjebę i się kaja, że niby nie to miał na myśli, że przeprasza, że zdał sobie sprawę z błędu. Ktoś może myśleć inaczej ode mnie, nie przeszkadza mi to. Może sobie nawet nienawidzić kogo chce, to jego prywatna sprawa. Oczywiście dopóki nie nawołuje innych do nienawiści czy nie łamie prawa (czyt. krzywdzi nienawidzonych).

Także dla mnie Sacchi ma punkcik za to że się chociaż nie wycofuje rakiem z tego co powiedział, zawsze był gościem z jajami, i bronił swojego.

Poza tym to już człowiek starszej daty, pewnie ma nostalgię za dawnym porządkiem, jak u nas wielu za PRL-em.
-
2015/02/23 13:27:15
@salvatore82 "Terror politycznej poprawności to fakt."

Bzdura, możesz gadać o płaskich ziemiach ale nie dziw się jak będą uważać ciebie za głupka i nikt nie będzie chciał zapraszać ciebie na konferencje geologiczne. Z rasizmem działa tak samo - gadaj sobie co chcesz ale nie dziw się, że nikt ci ręki nie podaje.
-
2015/02/23 13:44:03
@ han_solor_79

Bzdura, możesz gadać o płaskich ziemiach ale nie dziw się jak będą uważać ciebie za głupka (..)

Skoro głupek uważa mnie za głupka, to chyba dobrze.

-
2015/02/23 16:07:29
Sacchi mógł powiedzieć parę słów za dużo, ale żeby Ancelotti. To przechodzi ludzkie pojęcie, a propos Ancelottiego, to ostatnio nie ma dobrej prasy, tylko w Madrycie jest lubiany, choć niedawno Perez postawił mu ultimatum, być może to plotki, ale w każdej plotce jest ziarno prawdy: barteknajtkowski.blox.pl/2015/02/Sa-zwyciestwa-nie-ma-gry.html Zapraszam.
-
2015/02/23 17:29:50
@salvatore82 "Skoro głupek uważa mnie za głupka, to chyba dobrze"

Heh, nie dość, że nie rozumie słowa pisanego to jeszcze poprawnie ksywy nie potrafi napisać. Nie sądziłem, ze w trzy lata tak poziom edukacji poleciał.
-
2015/02/23 20:51:02
@ han_srolo_79

Ranisz mnie :)
-
2015/02/23 21:31:13
A co do politycznej poprawności, to ciekawe, że wciąż są ludzie, którzy uważają że taka autocenzura poprawności politycznej nie istnieje.
W czasach gdzie chociażby rzesze spin doctorów i piarowców pilnuje aby ich "podopieczni" nie używali określonych zwrotów, czy nie poruszali pewnych kwestii.

Jednym nieopatrznie wypowiedzianym słowem można sobie złamać karierę, albo zostać "wyklętym" przez media. Oczywiście nie mam nic przeciwko łamaniu karier, kiedy ktoś jawnie obraża innych, gada wierutne idiotyzmy, jak chociażby Glenn Hoddle po swojej pamiętnej wypowiedzi o niepełnosprawnych.

Gdyby Sacchi powiedział, że we Włoszech jest za dużo budowlańców z Polski i przez to Włoscy budowlańcy nie mogą pracować w zawodzie, przeszłoby to bez większego echa, a już na pewno nikt w Italii nie kazałby mu się kajać. Powiedział, że w innym zawodzie (piłkarza) w drużynach młodzieżowych jest za dużo chłopaków czarnoskórych i jest odsądzany od czci i wiary.
-
2015/02/23 21:39:19
Że w całej lidze włoskiej Afrykanie stanowią zaledwie 4,89 proc. zatrudnionych, że w niższych kategoriach wiekowych odsetek jeszcze maleje (..)

No i tym się mu powinno odpowiedzieć, a nie robić Sacchigate czyli burzę w szklance wody. Jak musiał to mógł biedak o tych Rumunach powiedzieć, miałby znacznie mniejsze problemy :)
-
2015/02/23 22:54:51

Takie trochę nieporadne ustawienie Arrigo Sacchiego obok zwyrodnialców z Wysp Brytyjskich.
Dożywotnie zakazy stadionowe? Może warto kiedyś napisać, w jaki sposób są łamane. Przykładów w angielskiej prasie było sporo.
Szkoda Rafał, że znów dałeś się nabrać na kłamstwa serwowane przez northcliffowską propagandę. Klub rasistów i antysemitów ("Spurs are on their way to Auschwitz, Hitler's going to gas them again") ma być wzorem? Dla kogo?


-
2015/02/23 23:22:26
@salvatore
"A co do politycznej poprawności, to ciekawe, że wciąż są ludzie, którzy uważają że taka autocenzura poprawności politycznej nie istnieje. "

Generalnie wszystko ładnie, tylko teraz pytanie o cenzurę - kiedy, taka lub inna,nie wpływała na medialne komunikaty? W tym konkretnym przypadku ta poprawność polityczna nie wzięła się z niczego, ma naprawdę solidne podstawy.
-
2015/02/23 23:36:40
@salvatore
Nawiasem, to odreagowywanie tej medialnej poprawności politycznej przez niektórych, bywa o wiele gorsze, niż owa straszliwa poprawność. Ktoś się na twitterze żalił, że nie ma żadnego "prawicowego" polskiego Oscara, wszystko to lewactwo. Ciężko się po czym takim nie załamać.
-
2015/02/24 10:32:24
@ 0twojastara

Ktoś się na twitterze żalił, że nie ma żadnego "prawicowego" polskiego Oscara, wszystko to lewactwo.

Oszołomstwo to zupełnie osobna kategoria, której nie należy racjonalizować :) Są ludzie którzy wszędzie widzą taką czy inną dyskryminację.

W tym konkretnym przypadku ta poprawność polityczna nie wzięła się z niczego, ma naprawdę solidne podstawy.

Podstawa jest:
Im certainly not racist and my history as a coach demonstrates that But look at the Viareggio [youth] tournament I would say that there are too many black players. Italy has no dignity, no pride. It should not be possible that our teams should have 15 foreign players in the squad.

Po co gadał o tych "blackach". Wstawiłby w to zdanie "non-italian" i nikt by się nie czepił.
-
2015/02/24 16:06:20
Za 4h i 40 minut Juventus - ostatni bastion Serie A w Lidze Mistrzów, i Borussia - drużyna też nie obojętna Rafałowi, grają w Turynie.

I co, tekstu żadnego nie będzie na "A jednak się kręci"?
-
2015/02/24 17:23:48
@bartoszcze
Masz u mnie piwko za tego linka!
-
2015/02/24 19:00:52
@sailorripley1
Lepiej propaguj to dalej, jeszcze tylko 59 egzemplarzy i będzie bonus m.in. z felietonami Rafała ;)
(oferta ważna do południa w poniedziałek)
-
2015/02/25 18:58:37
@salvatore
Nie to miałem na myśli, może nie wyraziłem się dostatecznie jasno - chodzi o tendencję, nie przypadek Sacchiego. Chodzi o ogólne przewrażliwienie nad rasizmem wobec czarnych - naprawdę nie wzięło się bez przyczyny.
-
2015/02/26 09:45:49
@ 0twojastara

Aaa to zgoda. Ale słowo klucz to właśnie "przewrażliwienie". Wrażliwość była by ok, a przewrażliwienie jest złe, jak każda skrajność.
-
2015/02/27 17:47:40
Informacja dla tych, którzy kupili sportowy pakiet QuickRage: jest już do ściągnięcia "Kopalnia - Sztuka Futbolu" i ostatni numer "RetroFutbolu".
Informacja dla tych, który nie kupili:) - oferta jest ważna do poniedziałku w południe (link w pierwszym komentarzu).